Реєстрація податкової накладної після подання скарги на рішення про відмову у реєстрації
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 15 по 21 травня 2017 року
Повні версії Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні можна отримувати шляхом підписання відповідного консультаційного договору
Реєстрація податкової накладної після подання скарги на рішення про відмову у реєстрації
ДФС у роз'ясненні, розміщеному 18.08.2017р. у розділі 101.17 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ЗІР зазначила, що Податкова накладна / розрахунок коригування, реєстрацію якої в ЄРПН було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:
а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН;
б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).
Перелік організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток для цілей трансфертного ціноутворення
У листі ДФС України від 14.08.2017р. №21674/7/99-99-14-01-02-17 вказано, що господарські операції із нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до Переліку організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2017р. №480, будуть визнаватись неконтрольованими, у разі сплати нерезидентом податку на прибуток (корпоративного податку) у звітному календарному році, в якому здійснювались зазначені господарські операції.
ДФС рекомендує платникам податків отримувати від контрагента документ, що видається фінансовим (податковим) органом відповідної країни, за формою, затвердженою згідно із законодавством цієї країни. Такий документ повинен бути належним чином легалізований та перекладений відповідно до законодавства України. Зазначена рекомендація не обмежує платника податків у самостійному виборі способу та форми отримання інформації щодо сплати нерезидентом податку на прибуток (корпоративного податку) у звітному році.
Затримка у відрядженні на вихідні та святкові й неробочі дні
ДФС висловило свою думку щодо оподаткування податковим агентом сум відшкодованих витрат, понесених фізичною особою (працівником) на проїзд у разі затримки у відрядженні на вихідні та святкові й неробочі дні.
Так, в індивідуальній податковій консультації Державної фіскальної служби України від 18.05.2017р. №238/6/99-99-13-02-03-15/ІПК зазначено, що не є доходом у вигляді додаткового блага платника податку - фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем, сума відшкодованих у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, зокрема, на проїзд, за умови наявності та належним чином оформлених транспортних квитків, що засвідчують вартість цих витрат та виконання інших вимог, встановлених п. 170.9 ст. 170 Кодексу.