Штрафи за порушення маскового режиму
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня про податки, право та звітність в Україні за період із 12 по 18 січня 2021 року.
Штрафи за порушення маскового режиму
14 січня 2021р. набрав чинності Закон "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" доповнено нормами, якими передбачено застосування до юросіб та ФОП штрафів у розмірі від 200 до 300 нмдг за:
- допуск особи у громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, та громадський транспорт у період дії карантину, без попередження, донесеного в будь-якій формі та в будь-який спосіб, про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску;
- обслуговування споживачів у період дії карантину працівниками суб'єктів господарювання без вдягнутих засобів індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіраторів або захисних масок.
Джерело: Закон України від 17.12.2020р. №1113-IX "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)"
Господарська діяльність не проводилась: подання звітності з ПДВ
У разі, якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась та відсутні показники, які підлягають декларуванню (в тому числі суми від'ємного значення попередніх періодів, то податкова декларація за такий звітний (податковий) період на підставі пункту 49.2 статті 49 Податкового кодексу не подається.
У разі, якщо товариство протягом 12 послідовних податкових місяців не буде подавати до контролюючого органу декларації з податку на додану вартість, реєстрацію товариства, як платника податку, буде анульовано та, відповідно, товариство буде виключено з реєстру платників податку на додану вартість.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 07.08.2020р. №3248/ІПК/99-00-04-01-03-06
Аванс по декількох договорах сплачено однією сумою: ПК з ПДВ
Підставою для Товариства (покупця) на включення сум податку до складу податкового кредиту є податкова накладна, складена постачальником (платником ПДВ) та зареєстрована в ЄРПН, у тому числі, складена у випадку отримання попередньої оплати (авансу) протягом одного дня у межах різних договорів купівлі-продажу з одним покупцем, в якій будуть внесені загальні дані у розрізі номенклатури постачання товарів відповідно до різних договорів.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 17.12.2020р. №5230/ІПК/99-00-05-06-02-06
Тестування на COVID-19 за рахунок роботодавця: ПДФО та військовий збір
У разі якщо юридичною особою укладено договір з закладом охорони здоров'я, то вартість послуг з медичного обслуговування у вигляді проведення тестів з метою визначення захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, що надаються таким закладом на підставі укладеного договору про медичне обслуговування фізичній особі (працівнику) за рахунок коштів роботодавця, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, за умови дотримання вимог пп. 165.1.19 ПКУ, де вказано, що в дохід звітного періоду платників податків не потрібно включати вартість послуг, що отримує платник податків для його лікування або його обслуговування в сфері медицини за рахунок роботодавця за наявності відповідних підтвердних документів. Винятком є лише кошти отримані від фонду соціального страхування.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 04.01.2021р. №3/ІПК/99-00-04-03-03-06