Страхова оплачує ремонт авто: що з ПДВ?
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 26 листопада по 2 грудня 2019 року.
Страхова оплачує ремонт авто: що з ПДВ?
В Індивідуальній податковій консультації Головного управління ДПС в Чернігівській області від 29.10.2019р. №1077/ІПК/25-01-04-01-04 зазначено, що виплата страховою компанією страхових платежів не є об'єктом оподаткування ПДВ.
При цьому операція з постачання послуг із ремонту автомобіля є об'єктом оподаткування ПДВ, а отже платник податку, який виконує такий ремонт, на дату, що сталася раніше (отримання страхового відшкодування в рахунок оплати вартості ремонту транспортного засобу або фактичного надання послуг із ремонту транспортного засобу) визначає податкові зобов'язання з ПДВ, виходячи з договірної вартості ремонту, та зобов'язаний скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією.
Власник (платник ПДВ) транспортного засобу при отриманні послуг із ремонту транспортного засобу, оплата за які здійснюється страховою компанією, включає до складу податкового кредиту суму ПДВ за такою операцією (на підставі належним чином складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної) та в тому ж звітному (податковому) періоді зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ на підставі пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ, оскільки платіж за ремонт транспортного засобу був сплачений не ним, а страховою компанією.
Відповідальність за несвоєчасну сплату ФО земельного податку
Фізичній особі, якій не надсилалися (не вручалися) податкові повідомлення-рішення (контролюючим органом не здійснювалося нарахування плати за землю), податкове зобов'язання з плати за землю нараховується за останні три роки.
Таку відповідь надала Державна податкова служба України у роз’ясненні, розміщеному 22.11.2019р. в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Особливості заповнення розрахунку коригування РК ПН після сплину 3 р.
У разі, якщо після сплину 1095 календарних днів з дати виникнення податкових зобов'язань та складання податкових накладних при отриманні авансового платежу за товар, який підлягає постачанню, відбувається повернення частини такого авансового платежу, розрахунок коригування до таких податкових накладних не може бути зареєстрований в ЄРПН, та, відповідно, підстави для зменшення податкових зобов'язань у платника податку - продавця відсутні.
При цьому покупець, у разі повернення йому постачальником частини авансового платежу, зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ на суму зменшення компенсації вартості товару (частини авансового платежу, що повернута постачальником), використовуючи механізм, визначений пунктом 198.5 статті 198 ПКУ, та скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну податкову накладну, з урахуванням особливостей, визначених Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307, для складання податкових накладних відповідно до вказаної норми.
Про це йдеться в Індивідуальній податковій консультації Державної податкової служби України від 08.10.2019р. №659/6/99-00-07-03-02-15/ІПК.
Чи може постійне представництво нерезидента зареєструватись платником акцизного податку?
Державна податкова служба України у роз’ясненні визначає, що до платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового нормами розд. VI "Акцизний податок" ПКУ віднесено юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Окремі посилання на поняття "постійне представництво" в розд. VI "Акцизний податок" ПКУ відсутні.
Оскільки постійне представництво не є юридичною особою, воно не підлягає реєстрації платником акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового.
Це роз’яснення розміщене 26.11.2019р в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.