Суд зобов’язав ДПС розблокувати ПН: терміни включення до ПК суми ПДВ
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 7 по 13 вересня 2021 року.
Суд зобов’язав ДПС розблокувати ПН: терміни включення до ПК суми ПДВ
У разі набрання законної сили рішенням суду, згідно з яким ДПС зобов'язано зареєструвати податкову накладну, в реєстрації якої платнику (постачальнику) було відмовлено, покупець може включити до податкового кредиту суми ПДВ, зазначені у такій податковій накладній, після її реєстрації в ЄРПН:
• у разі своєчасної реєстрації в ЄРПН такої податкової накладної - у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому її складено, або будь-якого наступного звітного періоду в межах 1095 календарних днів з дати складання такої податкової накладної;
• у разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН - у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому її зареєстровано в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати її складання.
При цьому слід зазначити, що на сьогодні ПКУ не передбачено виключень щодо термінів формування податкового кредиту за податковими накладними, які реєструються в ЄРПН згідно з рішенням суду.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 31.08.2021р. №3189/ІПК/99-00-21-03-02-06 "Щодо порядку віднесення покупцем до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податковій накладній"
Внесення акцій в статутний капітал: ПДФО
Сума не майнового внеску (акцій) платника податку - фізичної особи до статутного капіталу юридичної особи - резидента не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, тобто не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.
Дохід, отриманий фізичною особою - резидентом у вигляді інвестиційного прибутку від продажу інвестиційного активу (корпоративного права) включається до її загального річного оподатковуваного доходу та оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах. При цьому об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором вважатиметься інвестиційний прибуток, при визначенні якого враховуються витрати (вартість внеску до статутного капіталу товариства), пов'язані з придбанням зазначеного корпоративного права.
Документальним підтвердженням витрат, понесених фізичною особою на придбання інвестиційного активу, мають бути документи, що засвідчують факт передачі майна, як вкладу до статутного капіталу юридичної особи (зокрема акт приймання-передачі майна, за умови, що він містить усі реквізити, визначені ст. 9 Закону N 996, звіт про оцінку (акт оцінки) цього майна, рішення загальних зборів учасників товариства про затвердження грошової оцінки вкладу та інші документи первинного обліку.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 19.08.2021р. №3083/ІПК/99-00-04-03-03-09 "Чи має право платник податків зменшити свої доходи від відчуження (продажу) корпоративних прав? "
Інформація по підрозділах: заповнення рядка "033" Розрахунку
У випадку, якщо підприємство має декілька не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів (кіоски, магазини), місцезнаходженням яких є різні територіальні громади (райони, місця) та перебуває за них на обліку в різних контролюючих органах (ДПІ), то платник податку подає Розрахунки з додатками 4ДФ по кожному такому підрозділу, в якому зазначає рядок "033" з обов'язковою повною назвою відокремленого підрозділу.
Разом з тим, якщо підприємство має декілька не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів (кіоски, магазини) на території однієї територіальної громади (району, міста) та перебуває за них на обліку в одному контролюючому органі (ДПІ), то за такі підрозділи платник податку подає один Розрахунок, в якому зазначає рядок "033" з обов'язковою повною назвою одного з таких відокремлених підрозділів, та додаток 4ДФ до Розрахунку, в якому відображає інформацію по всіх найманих особах цих підрозділів.
Джерело: Роз'яснення Міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 02.07.2021 "Порядок заповнення рядка "033" Розрахунку, якщо у ньому подається інформація по декількох підрозділах, не уповноважених нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) ПДФО до бюджету"
Малоцінні необоротні матеріальні активи: форма N 20-ОПП
У разі, якщо малоцінні необоротні матеріальні активи, якими володіє/користується суб'єкт господарювання, призначені для ведення господарської діяльності та фізично розміщені у приміщеннях платника податків (офіси, склади, гаражі, магазини, місця зберігання тощо), про які повідомлено контролюючі органи як про об'єкт оподаткування, то керуючись принципом укрупнення інформації надавати окремо відомості про них не потрібно.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 08.09.2021р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.