Відображення у звітності залишку авансового внеску з ПнП
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 03 по 09 жовтня 2017 року
Повні версії Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні можна отримувати шляхом підписання відповідного консультаційного договору
Відображення у звітності залишку авансового внеску з ПнП
В Індивідуальній податковій консультації Державної фіскальної служби України від 26.09.2017р. №2049/6/99-99-15-02-02-15/ІПК зазначено, що облік податку на прибуток та авансового внеску здійснювався за одним кодом бюджетної класифікації, що автоматично об'єднало всі переплати в інтегрованих картках платників податку і врахувало їх при оплаті поточних зобов'язань з цього податку та наявного податкового боргу у межах переплат.
Договір про переведення боргу за зовнішньоекономічним контрактом
У разі укладення між двома резидентами договору про переведення боргу, до нового боржника перейде зобов'язання по оплаті раніше імпортованого товару, проте після проведення розрахунків з нерезидентом у нового боржника будуть відсутні підстави для завершення імпортної операції. Таким чином, укладення між двома резидентами договору про переведення боргу за зовнішньоекономічним контрактом суперечить вимогам валютного законодавства.
Вищенаведене зазначено у роз’ясненні Державної фіскальної служби України від 04.10.2017р, розміщеному у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР (категорія 114.02).
Відображення в обліку операцій з нарахування доходів від участі у капіталі
Державна фіскальна служба України в Індивідуальній податковій консультації від 03.10.2017р. №2116/6/99-99-15-02-02-15/ІПК вказала, що платник податку на прибуток - емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), повинен нарахувати та внести до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток. Водночас згідно з підпунктом 140.4.1 Податкового Кодексу України платник податку на прибуток, на користь якого нараховані дивіденди від інших платників цього податку, зменшує фінансовий результат до оподаткування на таку суму доходів.
Тобто підпункт 140.4.1 ПКУ застосовується з метою усунення подвійного оподаткування операцій з виплати дивідендів платникам податку на прибуток.