Внесено зміни до договору про уникнення подвійного оподаткування з Туреччиною
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня про податки, право та звітність в Україні за період із 24 по 30 листопада 2020 року.
Внесено зміни до договору про уникнення подвійного оподаткування з Туреччиною
МЗС надало інформацію щодо набрання чинності міжнародним договором України про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Турецької Республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доход і майно.
Дата набрання чинності для України – з 30.11.2020р. Зміни стосуються, зокрема, порядку оподаткування дивідендів, процентів та роялті.
Джерело: Лист МЗС від 27.10.2020р. №72/14-612/1-2263
Відшкодування судових витрат: чи коригується фінансовий результат?
Положеннями ПКУ не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суму відшкодованих судових витрат.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 23.11.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Компенсація витрат з оплати простою: ПДВ
Кошти, які сплачуються замовником у зв'язку з простоєм працівників, за своєю сутністю для цілей оподаткування ПДВ є компенсацією частини вартості послуг, що надаються платником податку такому контрагенту, а тому сума такої компенсації включається до бази оподаткування ПДВ такого платника податку - постачальника послуг за умови, якщо місце постачання такої послуги визначене на митній території України. Податок на додану вартість у цьому випадку нараховується за ставкою ПДВ 20 відсотків.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 05.11.2020р. №4561/ІПК/99-00-05-06-02-06
Працівнику відшкодовано вартість електронного авіаквитка: що з ПДФО?
Якщо для відшкодування витрат на придбання електронного авіаквитка за наявності посадкового талона відряджена особа не надає роботодавцю підтвердного документа, що засвідчує вартість таких витрат, то сума відшкодування цих витрат включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такої особи як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 26.11.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.