Внесено зміни до Порядку подання фінансової звітності
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 21 по 27 вересня 2021 року.
Внесено зміни до Порядку подання фінансової звітності
Кабмін постановою від 22.09.2021 N 998 вніс зміни до Порядку подання фінансової звітності, якими, зокрема, передбачено:
- подання підприємствами, які зобов'язані оприлюднювати річну фінансову звітність, до органів державної статистики та податкових органів до 28 лютого наступного за звітним роком двох форм - баланс і звіт про фінансові результати;
- продовження строків подання підприємствами, які зобов'язані оприлюднювати річну фінансову звітність, повного пакету річної фінансової звітності з 28 лютого на 30 квітня або 01 червня залежно від вимог законодавства щодо дати оприлюднення фінансової звітності;
- продовження строків подання підприємствами проміжної фінансової звітності з 25 на 30 число місяця, що настає за звітним кварталом;
- подовження строку подання підприємствами, які складають фінансову звітність за МСФЗ, річної фінансової звітності за 2020 рік та проміжної фінансової звітності за 2021 рік в єдиному електронному форматі до центру збору фінансової звітності до 31 грудня 2021 року.
Постанова набирає чинності з дня її опублікування, за винятком окремих змін в частині подання проміжної фінансової звітності не пізніше 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які набирають чинності з 1 січня 2022 року.
Джерело: Постанова КМ України від 22.09.2021р. № 998 "Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності"
ДПС оновила довідник умовних кодів причин коригування для РК до ПН
ДПС оприлюднила оновлений перелік кодів, з якого з 1 жовтня 2021 року виключено наступні коди:
- 302 - Усунення неоднозначностей;
- 303 - Зменшення обсягу при нульовій кількості;
- 304 - Зменшення кількості при нульовому обсягу.
Джерело: Офіційний сайт Державної податкової служби України, Довідник умовних кодів причин коригування
Оподаткування лікарняних підприємця-єдинника
Допомога по тимчасовій непрацездатності, нарахована (виплачена) Фондом фізичній особі - підприємцю - платнику єдиного податку, є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором, а Фонд є податковим агентом щодо такого доходу.
При цьому слід зазначити, що відповідно до п. 179.2 ст. 179 ПКУ обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи вважається виконаним і Декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом IV ПКУ.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 09.09.2021р. № 3388/ІПК/99-00-04-03-03-06 "Щодо оподаткування допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується Фондом соціального страхування на користь фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку"
Виправлення помилково проведеної через РРО операції "службове внесення"
У разі помилково проведеної через РРО операції "службове внесення" необхідно до закінчення робочого дня здійснити дії визначені пп. 7 та 8 розд. III Порядку.
Пунктами 7 та 8 розд. III Порядку визначено, що реєстрація видачі коштів у разі повернення товару (відмови від послуги, прийняття цінностей під заставу, виплати виграшів у державні лотереї та в інших випадках) або скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від'ємної суми.
При цьому забороняється реєструвати через РРО від'ємні суми з використанням операції "сторно".
Якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 100 грн., матеріально відповідальна особа господарської одиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно зазначити дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги), відомості про товар (послугу), суму виданих коштів, номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги).
Такий самий акт складається під час скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку або помилково вибраної форми оплати (готівка, картка, кредит тощо). В акті зазначаються дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документа.
Акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку, помилкової форми оплати зберігаються протягом трьох років. При цьому суб'єкт господарювання зобов'язаний надати зазначені акти контролюючим органам під час проведення перевірки.
При цьому чинним законодавством не передбачено механізму виправлення помилково проведеної через РРО операції "службове внесення" на наступний день.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 23.09.2021р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Оподаткування доходу у вигляді судових витрат
У разі якщо юридичною особою на підставі рішення суду відшкодовуються платнику податку - фізичній особі судові витрати (судовий збір та витрати, пов'язані з розглядом справи), то сума таких витрат включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах.
При цьому юридична особа, яка на підставі рішення суду відшкодовує платнику податку - фізичній особі судові витрати, є податковим агентом щодо нарахування, утримання та сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору з такого доходу.
Відповідно до п. 18.2 ст. 18 ПКУ податковий агент прирівнюється до платників податку і має права та виконує обов'язки, встановлені Кодексом для платників податків.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 01.09.2021р. № 3213/ІПК/99-00-04-03-03-06 "Щодо оподаткування доходу у вигляді судових витрат"