Єдиний рахунок для податків і ЄСВ
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 14 по 21 квітня 2020 року.
Єдиний рахунок для податків і ЄСВ
Законом України від 13.04.2020р. №559-IX, що набрав чинності забезпечується створення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також митних платежів), а також ЄСВ через Електронний кабінет платника податків. Такий рахунок буде відкрито для платника за його згодою (бажанням) на центральному рівні Державної казначейської служби.
Нові правила щодо орендної плати на час дії карантинних заходів
Серед інших норм Законом України від 13.04.2020р. №553-IX Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" внесено зміни до ЦКУ, якими встановлено, що на час дії відповідних обмежувальних карантинних заходів, запроваджених Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), обставинами, за які наймач (орендар) не відповідає відповідно до частини другої статті 286 Господарського кодексу України, частин четвертої та шостої статті 762 Цивільного кодексу України, також є заходи, запроваджені суб'єктами владних повноважень, якими забороняються певні види господарської діяльності з використанням орендованого майна, або заходи, якими забороняється доступ до такого майна третіх осіб".
Створення та використання резерву по знеціненню запасів
Враховуючи положення пп. 139.1.1, пп. 139.1.2 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу, якщо підприємством ухвалено рішення щодо створення та використання/зменшення забезпечення (резерву) під зобов'язання по матеріальному праву та знеціненню запасів відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності, то в такому випадку виникають різниці для коригування фінансового результату до оподаткування згідно з пп. 139.1.1, пп. 139.1.2 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу.
Про це йдеться в Індивідуальній податковій консультації Державної фіскальної служби України від 26.07.2019р.
Продовольчі та господарські товари для офісу: що з ПДВ
В Індивідуальній податковій консультації Державної податкової служби України від 14.04.2020р. зазначено, що суми ПДВ, нараховані (сплачені) платником податку у зв'язку з придбанням продовольчих товарів (бутильована вода, кава, чай, цукор) та/або товарів господарського призначення (засоби гігієни) для використання співробітниками компанії в межах господарської діяльності підприємства, включаються до складу податкового кредиту за умови наявності відповідного документального підтвердження (податкові накладні / розрахунки коригування до таких податкових накладних, зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, митні декларації, інші документи, передбачені пунктом 201.11 статті 201 Податкового кодексу).
Якщо вартість зазначених товарів включається до складу витрат та, відповідно, до вартості товарів/послуг, операцій з постачання яких є об'єктом оподаткування (тобто компенсуються покупцями, збільшуючи при цьому базу оподаткування ПДВ), дані товари визначаються такими, що призначаються для використання / використанні в господарській діяльності, в оподаткованих операціях, і додаткового нарахування податкових зобов'язань за правилами, встановленими пунктом 198.5 статті 198 Податкового кодексу, не здійснюється. Звертаємо Вашу увагу, що на відміну від багатьох інших податкових консультацій, у зазначеній ІПК йдеться про включення до складу витрат, а не до собівартості товарів.