Зарахування сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів у зменшення зобов'язання з податку на прибуток
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 19 по 25 березня 2019 року
Зарахування сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів у зменшення зобов'язання з податку на прибуток
Головне управління Державної фіскальної служби в Харківській області у індивідуальній податковій консультації від 21.06.2018р. №2750/ІПК/20-40-12-04-13 пояснила, що у разі, якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, то для обрахунку суми зазначеного перевищення використовується значення об'єкту оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.
Платник податку має право зменшити податкове зобов'язання з податку на прибуток у річній податковій декларації на суму сплаченого протягом 2018 року авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів, а у разі, якщо сума авансового внеску перевищує суму нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток за такий період, сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов'язань наступних податкових періодів до повного його погашення.
Врахування до бюджетного відшкодування суми від'ємного значення, сформованого за періоди 2009 - 2010 роки
У разі заявлення суми ПДВ до бюджетного відшкодування платник податку має право враховувати у складі заявленої до бюджетного відшкодування суми ПДВ залишок від'ємного значення податку до повного його погашення, незалежно від сплину термінів позовної давності (1095 днів), у випадку, коли суми ПДВ, з яких сформовано такий залишок, сплачені постачальникам товарів/послуг.
Так зазначено в індивідуальній податкові консультації Державної фіскальної служби України від 20.11.2018р. №4884/6/99-99-12-03-02-15/ІПК.
Штраф при самостійному виправленні у Звіті про контрольовані операції?
ПКУ не передбачено застосування штрафних санкцій у разі самостійного виправлення платником податків методологічних помилок, допущених при складанні Звіту, що не призвели до недекларування або несвоєчасного декларування контрольованих операцій у раніше поданому Звіті.
Таку відповідь дала Державна фіскальна служба України на запитання: «Чи застосовується штраф при самостійному виправленні у Звіті про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення інформації (код особи, код пов'язаності, код типу предмета операції, код сторони операції тощо) або при виявленні такої невідповідності контролюючим органом, але при цьому інформація щодо найменування особи - сторони контрольованої операції та вартісний показник контрольованих операцій не змінюється?» Загальнодоступного Інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР) від 19.03.2019р.