Затверджено нову форму звіту про працевлаштування осіб з інвалідністю
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 20 по 26 жовтня 2020 року.
Затверджено нову форму звіту про працевлаштування осіб з інвалідністю
Затверджено нову форму звітності N 10-ПОІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю" та Інструкцію щодо заповнення цієї форми звітності.
Визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 10 лютого 2007 року N 42 "Про затвердження форми звітності N 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів" та Інструкції щодо заповнення форми звітності N 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів".
Джерело: наказ Міністерства соціальної політики України від 27.08.2020р. № 591 Про затвердження форми звітності №10-ПОІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю" та Інструкції щодо її заповнення
Ремонт авто страховими виплатами: ПДВ
При отриманні страхових платежів від страхової компанії податкових наслідків з ПДВ (обов'язку нарахування податкових зобов'язань з ПДВ) у Товариства не виникає.
Операція з постачання послуг із ремонту автомобіля є об'єктом оподаткування ПДВ, а отже, у розглянутій ситуації платник податку, який постачає, такі послуги Товариству, на дату, що сталася раніше (перерахування коштів в рахунок оплати вартості послуг або фактичного постачання послуг) визначає податкові зобов'язання з ПДВ, виходячи з договірної їх вартості, та зобов'язаний скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією на Товариство.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 20.07.2020р. №2959/ІПК/99-00-05-06-02-06
Дата виникнення ПДВ-зобов’язань при постачанні товарів на умовах DPU
З метою оподаткування ПДВ при здійсненні операцій з постачання товарів, оплата за які не відбулася і постачальник не визначає податкові зобов'язання за касовим методом, датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ вважається дата, на яку припадає початок передачі товару від постачальника або безпосередньо покупцю, або організації, яка здійснюватиме доставку покупцю цього товару будь-яким способом (перевезення, пересилання тощо).
Отже, дата виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів не завжди залежить від дати переходу права власності на товар.
Підтвердженням дати, на яку припадає початок передачі (переміщення) товару, є дата, яка визначає фізичне переміщення товару зі складу (або будь-якого місця зберігання) продавця з метою доставки зазначеного товару покупцеві, в тому числі дата, вказана у документах на перевезення (переміщення, пересилання) товару, які відповідно до статті 307 Господарського кодексу України оформляються в установленій формі з складанням комплекту перевізних документів з урахуванням виду транспорту, яким здійснюється перевезення.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 04.09.2020р. №3698/ІПК/99-00-05-06-02-06
Укрупнення інформація у ф. №20-ОПП
У разі надання інформації у повідомленні за ф. N 20-ОПП про транспортні засоби спеціального призначення (автопогрузчик, евакуатор, снігозбиральник, сідельний тягач тощо), за умови, що вони є однотипними (за видом, використанням, станом та видом права власності), така інформація може бути подана як узагальнена з типом об'єкта оподаткування "автомобільні транспортні засоби" ("34 - Автотранспорт") та зазначенням кількості таких транспортних засобів в графі 12 "Реєстраційний номер об'єкта оподаткування".
Про це повідомила Державна податкова служба України від 21.10.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.