Зміни до декларації з ПнП
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня про податки, право та звітність в Україні за період із 1 по 7 грудня 2020 року.
Зміни до декларації з ПнП
Викладено у новій редакції такі додатки декларації:
- додаток ПН до рядка 23 ПН декларації;
- додаток РІ до рядка 03 РІ декларації;
- додаток АМ до рядка 1.2.1 додатка РІ до рядка 03 РІ декларації.
Форму декларації доповнюють додатками, в яких відображатимуть інформація про контрольовані іноземні компанії та розрахунком податку на прибуток контрольованої іноземної компанії:
- додаток КІК до рядка 06.1 КІК декларації;
- додаток КІК-К до рядка 02 КІК-К додатка КІК до рядка 06.1 КІК декларації;
- додаток КІК-ТЦ до додатка КІК до рядка 06.1 КІК декларації;
- додаток КІК-ЦП до рядків 1.2 КІК-ЦП, 1.3 КІК-ЦП додатка КІК-К до рядка 02 КІК-К додатка КІК до рядка 06.1 КІК декларації.
Окремі зміни внесені до додатку ЗП до рядка 16 ЗП; додатку ВП до рядків 26 – 29, 31 – 33, 35; додатку ПП декларації.
Джерело: Наказ Мінфіну від 29.10.2020р. №649 "Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства фінансів України від 13 червня 2016 року N 544"
ПДВ-зобов’язання по документах, складених в електронній формі
Якщо дата підписання документа відсутня, платникам податку при здійсненні операцій з постачання послуг з метою визначення дати виникнення податкових зобов'язань з ПДВ та складання податкових накладних за такими операціями, слід використовувати дату складання документа (в паперовій чи електронній формі), який містить відомості про постачання послуг платником податку, оскільки даний реквізит визначений Законом "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" як обов'язковий для первинного документа.
Таким чином, при здійсненні платником податку (постачальником) операції з постачання послуг, які оформлялись первинним документом, складеним в електронній формі, датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ та відповідно складання податкової накладної за такою операцією буде вважатися дата складання такого первинного документа, який містить відомості про господарську операцію, незалежно від дати накладання електронних підписів.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 04.09.2020р. №3712/ІПК/99-00-05-06-02-06
Звільнення від сплати ЄСВ ФОП з 2021 р.
З 01.01.2021р. згідно з частиною шостою ст. 4 Закону N 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе ЄВ за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.
Такі особи можуть бути платниками ЄВ за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом №2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 03.12.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.