Відображення у звітності з ПнП виправлення завищеного від'ємного значення об'єкта оподаткування
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 31 жовтня по 06 листопада 2017 року
Повні версії Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні можна отримувати шляхом підписання відповідного консультаційного договору
Відображення у звітності з ПнП виправлення завищеного від'ємного значення об'єкта оподаткування
У разі якщо за результатами документальної перевірки зменшено суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за минулі звітні (податкові) роки, що перевірялись, приймаються податкові повідомлення-рішення форми "П".
При цьому коригування/уточнення фінансового результату до оподаткування за попередній звітний період, що був охоплений перевіркою, не здійснюється.
Виправлення від'ємного значення здійснюється платником податків у показниках Податкової декларації з податку на прибуток підприємств в наступному звітному (податковому) періоді шляхом зазначення виправленої суми від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років у рядку 3.2.4 Додатка РІ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 N 897 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 N 467).
Вищенаведене зазначено в індивідуальній податковій консультації Державної фіскальної служби України від 25.10.2017р. №2381/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Розрахунок коригування при зарахуванні авансу в рахунок оплати іншого товару
В Індивідуальній податковій консультації Державної фіскальної служби України від 20.10.2017р. №2322/6/99-99-15-03-02-15/ІПК вказано, що у разі, якщо продавцем - платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за договором були визначені податкові зобов'язання з ПДВ та надалі за домовленістю сторін, попередня (авансова) оплата зараховується в рахунок оплати товару іншої номенклатури або повертається на поточний рахунок покупця, то продавець - платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати, та зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з ПДВ.
При цьому на дату підписання документа про зарахування попередньої оплати, отриманої за один товар, який було поставлено, в рахунок оплати за товар іншої номенклатури, продавець - платник ПДВ повинен визначити податкові зобов'язання з ПДВ та скласти податкову накладну на суму попередньої оплати за іншим договором ("перша подія") і зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Податковим Кодексом термін. Така зареєстрована в ЄРПН податкова накладна є для покупця товарів/послуг підставою для віднесення суми податку, зазначеної у ній, до податкового кредиту.
Коригування податкового кредиту у зв'язку зі списанням кредиторської заборгованості
У разі списання дебіторської заборгованості (незалежно від того, чи є постачальник на момент такого списання платником ПДВ) розрахунок коригування до податкової накладної не складають. При цьому коригування податкового кредиту у зв'язку з невиконанням умов п. 198.3 ст. 198 ПКУ щодо придбання товарів відображають на підставі бухгалтерської довідки у рядку 12 декларації.
Про це йдеться у роз’ясненні Державної фіскальної служби України від 01.11.2017р., розміщеному у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР (категорія 101.23).
Оподаткування доходу, отриманого фізичною особою внаслідок виходу з числа учасників підприємства
В Індивідуальній податковій консультації Державної фіскальної служби України від 24.10.2017р. №2363/6/99-99-13-02-03-15/ІПК зазначено, що дохід, отриманий фізичною особою внаслідок виходу з числа засновників (учасників) підприємства, включається до її загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інвестиційний прибуток та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах. При цьому вказаний дохід не є базою нарахування єдиного внеску.