Відшкодовано перевізником вартості втрачених при перевезенні товарів: що з ПДВ?
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 4 по 10 серпня 2020 року.
Опубліковано Закон №786 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців"
Законом України передбачено удосконалення роботи електронного кабінету платника податків, покращено електронну взаємодію платників податків з податковими органами.
Цей Закон передбачає здійснення електронного документообігу між платником податків та контролюючим органом без укладення відповідного договору.
Платник податків стає суб'єктом електронного документообігу після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".
Відшкодовано перевізником вартості втрачених при перевезенні товарів: що з ПДВ?
Якщо претензія, яка виставляється замовником перевізнику за втрачений під час перевезення товар, за своєю сутністю є відшкодуванням вартості такого втраченого при перевезенні товару, то сума такого відшкодування включається до бази оподаткуванні ПДВ замовника. ПДВ нараховується за ставкою 20%.
При відшкодуванні перевізником вартості втраченого при перевезенні товару замовнику у податковій накладній, що складається замовником за такою операцією, у графі 2 вказується найменування товару, вартість якого відшкодовується, яке зазначене у відповідних первинних (бухгалтерських) документах.
Про це йдеться в Індивідуальній податковій консультація Державної податкової служби України від 23.07.2020р. №3028/ІПК/99-00-05-06-02-06
Відмовлено в реєстрації ПН та не оскаржено в адміністративному та судовому порядку: штрафні санкцій за порушення граничного строку реєстрації ПН/розрахунків коригування до ПН в ЄРПН
По податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної, реєстрацію в ЄРПН якої було зупинено і протягом 365 календарний днів платником податків не вжито заходів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про їх реєстрацію, але контролюючим органом після сплину 365 днів за результатами проведеної перевірки виявлено факт здійсненої операції без реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування до податкової накладної в ЄРПН, до такого платника податків застосовуються штрафні санкції, визначені п. 120 1.2 ст. 120 1 Кодексу.
Про це йдеться в Індивідуальній податковій консультація Головного управління ДПС від 02.04.2020 №1374/10/33.1-09/ІПК
Постачання програмної продукції нерезидентом резиденту: відображення операцій у податковій звітності з ПДВ
Якщо нерезидентом постачалася (у тому числі через мережу Інтернет) резиденту - неплатнику ПДВ безпосередньо програмна продукція, а не послуги із розробки програмної продукції, то у такого резидента - неплатника ПДВ податкових наслідків з ПДВ за такою операцією не виникає.
У випадку, якщо нерезидентом постачалися резиденту - неплатнику ПДВ послуги із розробки програмної продукції, місцем постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ визначено митну територію України, операції з постачання яких підлягають оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відс., то у такого резидента - неплатника ПДВ виникає обов'язок щодо нарахування податкових зобов'язань з ПДВ та відповідно подання до контролюючого органу розрахунку податкових зобов'язань.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 21.07.2020 №2980/6/99-00-05-06-02-06/ІПК