Виправлення помилок у фінансовій звітності
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 07 по 13 лютого 2017 року
Повні версії Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні можна отримувати шляхом підписання відповідного консультаційного договору
Виправлення помилок у фінансовій звітності
У листі Міністерства фінансів України від 21.12.2016р. №31-11410-07-25/36420 вказано, що виправлення помилок за минулий рік, що виявлені в поточному році, відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 6 "Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах" відображається кореспонденцією рахунку 44 "Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)" з рахунками бухгалтерського обліку відповідних об'єктів класів 1 - 6.
Код УКТ ЗЕД при постачанні товарів в наборі
У випадку складання податкової накладної при постачанні товарів в наборі (комплекті) в графі 2 "Номенклатура товарів/послуг продавця" розділу Б такої податкової накладної необхідно зазначити номенклатуру товарів, які входять до набору (комплекту), та у графі 3 "Код товару згідно з УКТ ЗЕД" вказати код УКТ ЗЕД для підакцизних і імпортних товарів - 10 знаків, для інших товарів - не менше 4 знаків. Про це зазначено у роз’ясненні Державної фіскальної служби України від 07.02.2017р., яке міститься у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Податковий кредит у разі виправлення допущеної в реквізитах податкової накладної помилки
Державна фіскальна служба України у роз’ясненні від 08.02.2017р., розміщеному в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР, зазначила, що у випадку, якщо допущені в реквізитах помилки дають можливість ідентифікувати здійснену операцію, її зміст, період, сторони та суму податкових зобов'язань, то у платника є підстави для включення сум ПДВ, зазначених у такій податковій накладній, до складу податкового кредиту того звітного періоду, в якому її було складено (у разі своєчасної реєстрації такої податкової накладної в ЄРПН), або того звітного періоду, в якому її було зареєстровано (у разі несвоєчасної реєстрації такої податкової накладної в ЄРПН), але не пізніше 365 календарних днів з дати її складання.
Фінансова відповідальність за порушення законодавства про працю
У листі Державної служби України з питань праці від 04.01.2017р. №57/4.1/4.1-ДП-17 зазначено, що оскільки фінансова відповідальність за порушення законодавства про працю встановлена з 01.01.2015 р., то штрафні санкції можуть бути застосовані за правопорушення, вчинені після набуття чинності змін, внесених до ст. 265 Кодексу законів про працю України, або правопорушення, які були вчинені раніше, але є триваючими.