Визначення заборгованості безнадійною в період дії карантину
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 13 по 19 квітня 2021 року.
Визначення заборгованості безнадійною в період дії карантину
Під час застосування правил позовної давності (ст. 257 ЦКУ), в тому числі з метою визначення безнадійної заборгованості, слід враховувати положення, передбачені п. 12 Розділу "Прикінцеві та перехідні положення" ЦКУ, тобто під час дії карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строк визначений, зокрема, ст. 257 ЦКУ, продовжується на строк дії такого карантину.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація ДПС України від 23.03.2021р. №1113/ІПК/99-00-21-02-02-06
Виправлення ІПН покупця: відображення у декларації з ПДВ
Оскільки у декларації зазначаються дані, визначені на підставі первинних документів, відображенню у податковій звітності з ПДВ підлягають податкові зобов'язання, визначені на дату складання податкової накладної з "невірним" ІПН. Розрахунок коригування та друга податкова накладна не впливають на визначене податкове зобов'язання, тому операція, пов'язана з виправленням помилки в ІПН покупця, відображенню безпосередньо у податковій декларації з ПДВ не підлягає. В той же час якщо платником невірний ІПН, крім податкової накладної, було також зазначено у додатку 1 до податкової декларації з ПДВ, то виправлення такого невірного ІПН відбувається шляхом подання уточнюючого розрахунку до такої податкової декларації із додаванням до нього додатка 1, в якому така помилка виправляється методом "сторно".
Про це повідомила Державна податкова служба України від 13.04.2021р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Несвоєчасна виплата зарплати: заповнення додатка 4 ДФ
Якщо заробітна плата виплачується несвоєчасно (у наступному кварталі) то, незважаючи на те, що податок на доходи фізичних осіб перераховується до бюджету протягом 30-ти календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходів, сума фактично перерахованого до бюджету податку відображається у графі 4 "Сума перерахованого податку" та у графі 5 "Сума перерахованого військового збору" додатка 4 ДФ до Розрахунку за наступний квартал.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 09.04.2021р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
ЄСВ: виправлення помилок у Додатку 1 до Розрахунку
Для проведення коригувань платнику податків необхідно сформувати та подати Розрахунок з типом "Уточнюючий", який має містити обов'язкові реквізити, визначені в рядках 01 - 05 та у рядку 031 для платників єдиного внеску, а також інформацію про додатки, у яких буде проводитись коригування, та їх кількість, що визначені в рядку 06 Розрахунку. При цьому додатки, інформація щодо яких не коригується, у рядку 06 не вказуються та відповідно не подаються (п. 8 розд. V Порядку).
Про це повідомила Державна податкова служба України від 09.04.2021р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.