Заповнення додатка 1 до ПН при частковій поставці товарів/послуг
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 18 по 24 травня 2021 року.
Заповнення додатка 1 до ПН при частковій поставці товарів/послуг
При отриманні попередньої оплати за товари/послуги, частка яких не має відокремленої вартості, додаток 1 до податкової накладної не заповнюється, а виписується лише податкова накладна на частину отриманої передоплати, яка і враховується в податкових зобов'язаннях.
Наприклад: у випадку отримання передоплати за вказане обладнання платником податку заповнюється податкова накладна, у графі 6 якої зазначається кількість обладнання, пропорційна сумі отриманої передоплати (дробове число). Така кількість розраховується як відношення суми отриманої передоплати до загальної вартості обладнання.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 14.05.2021р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Перегляд ціни товару через коливання курсу валюти: ПЗ з ПДВ
У разі зміни суми компенсації вартості товарів/послуг внаслідок наступного за постачанням перегляду ціни розрахунок коригування складається на дату доплати/повернення коштів.
Якщо після сплину 1095 календарних днів з дати виникнення податкових зобов'язань та складання відповідної(их) податкової(их) накладної(их), внаслідок перегляду ціни у зв'язку із зміною курсу валюти відбувається зменшення вартості поставленого обладнання, розрахунок(и) коригування до такої(их) податкової(их) накладної(их) не може(уть) бути зареєстрований(і) в ЄРПН, а підстави для зменшення податкових зобов'язань у постачальника відсутні.
При цьому покупець у випадку зменшення компенсації вартості придбаного обладнання, зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ на суму такого зменшення, використовуючи механізм, визначений пунктом 198.5 статті 198 ПКУ, та скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну податкову накладну.
У разі збільшення суми компенсації вартості поставленого обладнання, якщо з дати складання податкової(их) накладної(их) минуло 1095 календарних днів, постачальник зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну на суму такого збільшення.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація ДПС України від 12.04.2021р. №1488/ІПК/99-00-21-03-02-06
Авансовий звіт в електронному вигляді: правомірність складання та подання
Положеннями Порядку складання авансових звітів не передбачено складання та надання платником податку авансового Звіту в електронному вигляді з накладенням кваліфікованого електронного підпису, а отже такий Звіт подається у паперовому вигляді з дотриманням усіх вимог, визначених Кодексом і Порядком.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 14.04.2021р. №1536/ІПК/99-00-04-03-03-06
Продаж корпоративних прав та єдиний податок
Оскільки продаж корпоративних прав у зв'язку з виходом Товариства зі складу учасників (засновників) Підприємства не є обраним видом діяльності, то така разова господарська операція Товариства не є підставою для переходу на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.
Продаж належних Товариству корпоративних прав визнається доходом та є об'єктом оподаткування єдиним податком, у випадку разової господарської операції, на підставі п. 293.3 ПКУ, а саме за ставкою 5 відсотків.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 15.04.2021р. №1546/ІПК/99-00-18-04-03-06