Зміни до декларації з ПнП
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 17 по 25 серпня 2021 року.
Зміни до декларації з ПнП
Внесено зміни до форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств:
• Додано рядок 7.1 в декларації для відображення повного найменування постійного представництва/відокремленого підрозділу, через який нерезидент здійснює діяльність в Україні, їх місцезнаходження та найменування контролюючого органу за місцем обліку.
• В додаток ПН до рядка 23 ПН декларації додано новий рядок для відображення нерезидента, який є бенефіціаром (фактичним) отримувачем (власником) доходу.
• В додатку РІ до рядка 03 РІ декларації:
– рядок 3.1.14 "Сума витрат, понесених платником податків при здійсненні операцій з нерезидентами, якщо такі операції не мають ділової мети (підпункт 140.5.15 пункту 140.5 статті 140 розділу III Податкового кодексу України)" замінено на рядок "Сума витрат, пов'язаних із виконанням умов договору про надання бюджетного гранту, понесених у поточному звітному періоді за рахунок таких грантів (але не більше суми таких грантів) та включених до складу витрат поточного звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (підпункт 140.5.16 пункту 140.5 статті 140 розділу III Податкового кодексу України)";
– підрозділ "Різниці, передбачені підрозділом 4 розділу XX Податкового кодексу України" розділу 4 "Інші різниці" доповнено двома новими рядками.
• в додатку АМ після рядка за кодом А17 додано новий рядок такого змісту: "(КП) Капіталізовані проценти, включені до собівартості необоротних активів (підпункт 138.3.2 пункту 138.3 статті 138 розділу III Податкового кодексу України)".
Оскільки наказ було затверджено та опубліковано у серпні 2021 року, то відповідно до п. 46.6 ПКУ вперше оновлену форму декларації з податку на прибуток слід буде подавати за ІV квартал 2021 року. Офіційного роз'яснення щодо першого періоду застосування оновленої декларації ДПС наразі не давала.
Джерело: наказ Мінфіну від 04.06.2021р. №317 "Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств"
Затверджено форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації
Затверджено Форму одноразової (спеціальної) добровільної декларації та порядок її подання. Декларацію можна буде подавати вже з 01 вересня 2021 року.
Джерело: Наказ Мінфіну від 02.08.2021р. №439 "Про затвердження форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядку її подання"
Подання уточнюючого розрахунку після закінчення строку давності у період карантину
Платник податків має право подати уточнюючий розрахунок до раніше поданої податкової звітності після закінчення строку давності, визначеного ст. 102 ПКУ, який припадає на період починаючи з 18 березня 2020 року і по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), оскільки строки давності, визначені ст. 102 ПКУ, збільшуються на весь період дії карантину.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 13.08.2021р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Розрахунок норми тривалості робочого часу на 2022 рік
Міністерство економіки у своєму роз'ясненні наводить приклад розрахунку норми тривалості робочого часу на 2022 рік, розрахованої за календарем п'ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу та неділю при однаковій тривалості часу роботи за день впродовж робочого тижня та відповідним зменшенням тривалості роботи напередодні святкових та неробочих днів. За таких умов, залежно від тривалості робочого тижня, норма робочого часу на 2022 рік становитиме при 40-годинному робочому тижні - 1987 годин.
Джерело: Роз'яснення Міністерства економіки України від 19.08.2021р. "Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2022 рік"