Зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 14 по 20 листопада 2017 року
Повні версії Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні можна отримувати шляхом підписання відповідного консультаційного договору
Зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН
Наказом Міністерства фінансів України від 09.11.2017р. №926 затверджено Зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Цими змінами, зокрема, встановлено, що ДФС має здійснювати моніторинг розрахунків коригування, які складені постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку на додану вартість, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більше ніж удвічі та/або зміна номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для кодів послуг відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів).
Відображення в обліку не підписаного орендарем акта приймання-передачі послуг з оренди
У листі Державної фіскальної служби України від 30.12.2016р. №28694/5/99-99-15-03-02-14 вказано, що у разі відмови отримувача послуг від підписання акта постачальнику необхідно скласти акт про відмову від підпису і відобразити податкові зобов'язання за операцією з постачання послуг із оренди майна у податковій звітності з ПДВ за звітний період, в якому фактично надано такі послуги.
Якщо орендодавець не відобразив податкові зобов'язання з ПДВ за операцією з надання таких послуг оренди в період надання послуг у зв'язку з відмовою орендаря від підпису акта приймання-передачі послуг із оренди майна і суд виніс рішення про стягнення заборгованості з орендаря, то платнику податку - орендодавцю необхідно подати уточнюючий розрахунок до того звітного періоду, в якому фактично надано послугу з оренди, і відобразити податкові зобов'язання за операцією з постачання послуг із оренди майна.
Звільнення від ПДВ операцій з постачання програмної продукції
В Індивідуальній податковій консультації Державної фіскальної служби України від 10.11.2017р. №2584/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначено, що режим звільнення від оподаткування ПДВ, встановлений пунктом 26-1 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, поширюється не на осіб, а на операції. Не має значення кількість етапів постачання програмної продукції від особи, яка її створила, до останнього покупця (споживача), якщо на цих етапах відбувається перехід права власності на програмну продукцію (згідно з договором про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності). На всіх етапах в ланцюгу постачань програмної продукції операції з такого постачання звільняються від оподаткування ПДВ.
Операції з постачання послуг (виконання робіт) із розробки програмної продукції чи її компонентів, якщо виконавці таких послуг (робіт) не набувають права власності на таку програмну продукцію в процесі її створення, а після завершення виконання таких послуг (робіт) право власності на готову програмну продукцію (її компоненти) набуде замовник, оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку.