Зміни до порядку складання ПН/РК та декларації з ПДВ
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 4 по 10 липня 2023 року.
Зміни до порядку складання ПН/РК та декларації з ПДВ
Внесено зміни до Порядків складання податкових накладних та розрахунків коригування й заповнення декларації з ПДВ. Самі форми податкової накладної та декларації залишаться незмінними, крім окремої примітки до податкової накладної та рядка 20.2.1 Декларації щодо суми бюджетного відшкодування з ПДВ.
Крім цього, Порядок заповнення податкової накладної доповнено положеннями, відповідно до яких:
- у разі здійснення операцій з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, що підлягають оподаткуванню ПДВ за основною ставкою або ставкою 14 %, складається окрема податкова накладна, в якій у рядку "Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин" робиться позначка "X" та зазначається тип причини 22. У графі "Отримувач (покупець)" такої податкової накладної зазначаються найменування (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності)) нерезидента та через кому - країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), а у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "300000000000", рядок "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" не заповнюється;
- у податковій накладній, яка складається за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, зазначаються одиниці виміру товарів, які застосовуються при оформленні митної декларації на такі товари.
Джерело: Наказ Мінфіну від 17.05.2023 № 256 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України»
Звітність про КІК
ДПС нагадує, що минулого року в Україні запроваджені правила контролю за контрольованими іноземними компаніями (далі - КІК) (Закони України від 16.01.2020 N 466-IX та від 17.12.2020 N 1117-IX). Відкриваючи бізнес за кордоном, юридична або фізична особа резидент України з 1 січня 2022 року зобов'язана складати та подавати:
- інформацію про набуття/припинення участі у КІК, зокрема Повідомлення про набуття (початок здійснення фактичного контролю) або відчуження частки (припинення фактичного контролю) резидентом в іноземній юридичній особі або майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи (далі - Повідомлення), форму якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2021 N 512;
- щорічний звіт про КІК (одночасно з річною декларацією про майновий стан і доходи). Згідно з п. 54 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі - ПКУ) встановлено особливості застосування положень про оподаткування прибутку КІК протягом перехідного періоду, зокрема, контролюючі особи мають право подати Звіт за 2022 рік до контролюючого органу одночасно з поданням річної Декларації за 2023 рік. При цьому штрафні санкції та/або пеня не застосовуються.
Джерело: Лист ДПС від 06.07.2023 «Звітність щодо контрольованих іноземних компаній та відповідальність за порушення, пов'язані з її подання»
Атестація робочих місць під час воєнного стану
Атестація, строк проведення якої настав у період воєнного стану, за рішенням роботодавця, погодженим із профспілкою, проводиться протягом шести місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні.
Результати атестації, проведеної до введення воєнного стану в Україні, продовжують діяти та використовуються у період воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення чи скасування.
Джерело: Постанова Кабінету Міністрів України від 30.06.2023 № 660 «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці»