Зміни до Порядку зупинення реєстрації ПН
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 13 по 19 листопада 2018 року
Зміни до Порядку зупинення реєстрації ПН
Постановою КМ України від 24.10.2018р. №936 внесено зміни до пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Внесені зміни передбачають перевірку податкових накладних / розрахунків коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику), що подаються на реєстрацію в ЄРПН до проведення моніторингу, відповідно до таких ознак:
1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування;
2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих на реєстрацію в місяці, іншому ніж місяць, у якому вони складені), зареєстрованих у ЄРПН у поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в ЄРПН податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тис. грн за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений в них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем – платником податку, не перевищує 50 тис. грн, та керівник – посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;
3) одночасно значення показників D та P, розрахованих у наведеному в цьому підпункті, мають такі розміри: D > 0,05, P < P м х 1,4.
Резерви під знецінення запасів
Якщо підприємством ухвалено рішення здійснювати уцінку через створення резерву (забезпечення) знецінення запасів у відповідності до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, то в такому випадку виникають різниці згідно з п. 139.1 Податкового кодексу для коригування фінансового результату до оподаткування.
Про це йдеться в Індивідуальній податковій консультації Державної фіскальної служби України від 08.11.2018р. №4730/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.
Сплата ЄСВ не на той рахунок
Державна фіскальна служба України в Індивідуальній податковій консультації від 05.09.2018р. №3852/6/99-99-13-02-01-15/ІПК нагадала, що в результаті сплати єдиного внеску на неналежний рахунок відбувається не вірний розподіл сум єдиного внеску між фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування, що призводить до недоотримання зазначеного внеску фондами соціального або пенсійного страхування.