Зміни у порядку повідомлення про прийняття працівників на роботу
Хто повинен потурбуватися про розблокування РК на зменшення суми компенсації вартості товарів?
У разі зупинення реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування, який передбачає зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, пояснення та копії документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію розрахунку коригування в ЄРПН, подаються платником податків - продавцем, що зазначений в розрахунку коригування та податковій накладній, яка коригується.
Таку відповідь надала Державна податкова служба України від 28.02.2020р. в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Відповідальність за неподання розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ
Державна податкова служба в базі "ЗІР" від 28.02.2020р. опублікувала роз’яснення, в якому констатується, що за неподання або несвоєчасне подання розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками ПДВ, на митній території України, на особу, відповідальну за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, накладається штраф у розмірі, визначеному п. 120.1 ст. 120 ПКУ.
Зміни у порядку повідомлення про прийняття працівників на роботу
Постановою Кабінету Міністрів України від 12.02.2020р. №188 внесено зміни до постанови КМ №413 "Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу" . Змінами передбачено, що повідомленням про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації не подається. Відповідні відомості отримуються органами Державної податкової служби з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Пальне виключно для власного використання: чи є акцизним складом місце зберігання?
Приміщення або територія, де суб'єкт господарювання зберігає та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, не є акцизним складом за таких умов:
- якщо суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) не є розпорядником хоча б одного акцизного складу, а загальна місткість розташованих у такому приміщенні або території ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів та загальний обсяг отриманого ним пального протягом календарного року не перевищує 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії);
- якщо суб'єкт господарювання є платником єдиного податку четвертої групи та протягом календарного року обсяг отриманого ним пального не перевищує 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії).
При цьому незалежно від інших критеріїв не є акцизним складом приміщення або територія (у т.ч. платника акцизного податку), де зберігається або реалізується виключно пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару.
Таку відповідь надала Державна податкова служба України від 02.03.2020р. в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.