Звільнення від сплати туристичного збору
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 13 по 19 жовтня 2020 року.
Звільнення від сплати туристичного збору
Згідно зі змінами, внесеними Законом України від 17.09.2020р. № 905-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих умов надання пільг із сплати туристичного збору та податку на нерухоме майно" платниками туристичного збору не можуть бути також особи, які взяті на облік як внутрішньо переміщені особи відповідно до Закону "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", які тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 Податкового кодексу, а інформація про адресу таких місць зазначена в довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи як адреса фактичного місця їх проживання/перебування.
Крім цього, визначено, що при обчисленні бази оподаткування об'єктів нерухомості, у тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, контролюючим органом не враховуються об'єкти нерухомості, що не є об'єктом оподаткування відповідно до пп. 38.6 п. 38 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" Кодексу.
Закон набрав чинності 14 жовтня 2020 року.
Призупинено відкриття проваджень у справах про банкрутство
Тимчасово, на період дії карантину, встановленого Кабміном з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, та протягом 90 днів з дня скасування карантину не допускається відкриття проваджень у справах про банкрутство боржників - юридичних осіб за заявою кредиторів за вимогами до боржника, що виникли з 12 березня 2020 року.
Закон набрав чинності 17 жовтня 2020 року.
Джерело: Закон України від 18.06.2020р. №728-IX " Про внесення зміни до Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19"
Діяльність нерезидента без взяття на податковий облік: штрафи та відповідальність
Пунктом 117.4 ст. 117 ПКУ передбачено накладення штрафу на нерезидента в розмірі 100000 гривень у разі ведення нерезидентом (іноземною юридичною компанією, організацією) діяльності через відокремлений підрозділ, у тому числі постійне представництво, без взяття на податковий облік у порядку, передбаченому ПКУ.
Якщо за результатами перевірки контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання за відповідні звітні періоди, застосовується штраф відповідно до ст. 123 ПКУ в розмірі 25 відс. суми визначеного податкового зобов'язання, незалежно від того, сплачував такий нерезидент податок чи ні.
Крім того, відповідно до пп. 94.2.9 п. 94.2 ст. 94 ПКУ адміністративний арешт майна платника податків може бути застосовано, якщо нерезидент розпочинає та/або здійснює господарську діяльність через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік, що підтверджується актом перевірки.
Поряд з цим, якщо нерезидент здійснював діяльність без взяття на податковий облік та не подавав податкову звітність за періоди здійснення такої діяльності, то за неподання податкової звітності до нього застосовується штраф згідно з п. 120.1 ст. 120 ПКУ в розмірі 340 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання
Про це повідомила Державна податкова служба України від 13.10.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.