Звільнено від ПДВ та ввізного мита інвесторів
Звільнено від ПДВ та ввізного мита інвесторів
Тимчасово, до 1 січня 2035 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, визначених у пп. 15 п. 4 розд. XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу, що ввозяться платником податку - інвестором із значними інвестиціями виключно для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями на виконання спеціального інвестиційного договору.
Також звільняються від оподаткування податком на прибуток підприємств інвестори, які є стороною спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до Закону "Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями", за умови, що цей прибуток отримано в результаті виконання такого договору.
До 1 січня 2035 року, звільняється від оподаткування ввізним митом нове устаткування (обладнання) та комплектуючі вироби до нього, що ввозяться інвестором із значними інвестиціями виключно для власного використання при реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями на виконання спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до Закону "Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні", за умови, що відповідні товари виготовлені не раніше ніж за 3 роки до дати їх ввезення на митну територію України, не були у використанні та класифікуються за певними кодами згідно з УКТ ЗЕД.
Джерело: Закон України від 02.03.2021р. №1293-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти із значними інвестиціями в Україні"; Закон України від 02.03.2021р. №1294-IX "Про внесення зміни до пункту 4 розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування ввізним митом нового устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що ввозяться для реалізації інвестиційного проекту із значними інвестиціями на виконання спеціального інвестиційного договору"
Прибуток постійних представництв
Постійне представництво, яке здійснювало контрольовані операції, обґрунтування, що обсяг його оподатковуваного прибутку, отриманого протягом звітного (податкового) періоду, визначено відповідно до принципу "витягнутої руки" та розраховано відповідно до положень статті 39 цього Кодексу, наводить у документації з трансфертного ціноутворення за відповідний звітний рік.
Для постійних представництв, які протягом звітного року не здійснювали контрольовані операції, Кодексом прямо не визначено вимоги щодо форми, структури та змісту обґрунтування дотримання ними вимог пп. 141.4.7 п. 141.4 ст. 141 Кодексу. Разом з цим, враховуючи що розрахунок обсягу оподатковуваного прибутку постійного представництва має проводитись відповідно до положень статті 39 Кодексу, таке обґрунтування доцільно здійснювати з урахуванням вимог пп. 39.4.6 п. 39.4 ст. 39 Кодексу.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 28.01.2021р. №318/ІПК/99-00-21-02-02-06 "Щодо окремих питань з оподаткування податком на прибуток підприємств та подання (заповнення) звітності з податку на прибуток постійним представництвом"
Внесок в додатковий капітал: визначення доходу
Для цілей бухгалтерського обліку збільшення додаткового капіталу за рахунок внесків засновниками є операцією, що приводить до збільшення власного капіталу та при цьому не приводить до збільшення доходу підприємства. Таким чином, внесення грошових коштів засновниками як додатковий капітал без зміни розміру статутного капіталу не включається до складу доходу платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи).
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Головного управління ДПС в Харківській області від 01.02.2021р. №333/ІПК/20-40-04-02-14 "Щодо здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності"