Звіт про контрольовані операції: виправлення помилок та штрафні санкції
Nexia DK пропонує ознайомитися з окремими новинами Інформаційного бюлетеня Nexia DK про податки, право та звітність в Україні за період із 29 вересня по 5 жовтня 2020 року.
Повернення надміру сплачених грошових зобов'язань з ПДВ
У разі, якщо у платника податку за результатами звітного періоду на електронному рахунку наявні зайво зараховані кошти, і платник податку виявив бажання перерахувати такі кошти на власний поточний рахунок, то такий платник податку зобов'язаний заповнити та подати у складі податкової декларації з податку на додану вартість додаток (Д4). В такому додатку зазначається, зокрема, сума коштів на електронному рахунку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, а також реквізити власного поточного рахунку такого платника податку, на який він бажає отримати такі кошти.
Джерело: Індивідуальна податкова консультація Державної податкової служби України від 18.09.2020р. №3903/ІПК/99-00-05-06-02-06
Звіт про контрольовані операції: виправлення помилок та штрафні санкції
У разі самостійного виявлення платником податків помилок, що містяться у раніше поданому Звіті про контрольовані операції за періоди з 01.01.2015, платник зобов'язаний подати уточнюючий Звіт за формою, затвердженою Наказом N8, про що робиться відмітка у графі 1 заголовної частини Звіту.
Якщо до початку документальної перевірки платником виявлено контрольовані операції, які були не задекларовані у раніше поданому Звіті та подано уточнюючий Звіт, в якому додатково задекларовані контрольовані операції, то до такого платника застосовується штраф у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного декларування контрольованих операцій в поданому Звіті, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 01.10.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.
Працівник у відрядженні отримує послуги у платника ЄП ІІ групи
Якщо фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку другої групи були надані послуги працівнику юридичної особи під час відрядження і вартість послуг оплачується особисто таким працівником, то порушення умов перебування на другій групі платника єдиного податку не виникає.
Однак, якщо оплата вартості послуг надходить на рахунок фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку другої групи від юридичної особи, яка не є платником єдиного податку, за найманого працівника, що перебуває у відрядженні, то порушуються умови перебування фізичної особи - підприємця на другій групі платника єдиного податку.
Про це повідомила Державна податкова служба України від 25.09.2020р. у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ЗІР.